blank

İnci Özkul

1986 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümünde eğitimi sırasında iş hayatına atıldı. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Örgütsel Davranış Bölümü’nde “Stres ve Beklenti: Değişen Bankacılık Sektöründe Bir Değerlendirme” konulu tezini yazarken London Polytechnic’de “Organizasyonlarda Stres ve Motivasyon” üzerine bir yıl boyunca araştırma yaptı. Tezini 1990 da tamamladı.

1987 yılında Uluslararası Endüstri ve Ticaret Bankası’nda Yurtdışı Operasyonlarda iş hayatına başlayan İnci Özkul, 1990-1995 yıllarında Garanti Bankası’nda “İnsan Kaynakları Yönetimi ve Planlama Departmanı’nda uzman olarak kariyer planlama ve geliştirme, performans yönetimi, ücretlendirme, personel seçme ve yerleştirme, Bütçe ve İnsan Kaynakları Planlama konularında çalışmalarını yürüttü. 1995-2001 yıllarında İnsan Kaynaklarından sorumlu olarak Toprak Bank, Bank Kapital ve Yurt Bank’ta yönetici olarak çalıştı.

Daha sonra Fona devredilen 5 bankanın Sümerbank çatısı altında birleştirilmesi sırasında birleştirme komisyonlarında yer aldı.

Mayıs 2001’de avea danışmanlığı kurdu. Kurucu ortak olarak birçok eğitim programını ve çeşitli projeleri yönetti. 2009 da avea danışmanlık bünyesinde yapılandırılan avea executive’i 2012 yılından itibaren yönetmektedir. Kurucusu olduğu avea executive şirketi yurt içinde ve dışında ‘Yönetici Seçme ve Yerleştirme’ danışmanlığı yapmaktadır.

https://www.inciozkul.com/

blank

Murat Bayburtluoğlu

Pragma Danışmanlık’ın Kurucu ve Yöneticisi Murat Bayburtluoğlu, meslek hayatına Uluslararası Endüstri ve Ticaret Bankasında (İnterbank) İnsan Kaynakları uzman yardımcısı olarak başlayıp, 1988-1990 yıllarında Garanti Bankası’nda Eğitim&İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.
Bayburtluoğlu, 1990-1991 yıllarında aynı banka için Almanya’da temsilci olarak, 1991-2002 yıllarında UGBI (Garanti Bank – Holland)’da Müdür ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

2002-2004 yıllarında Bayburtluoğlu, Finansbank Hollanda’da Operasyon, IT, İnsan Kaynakları ve Proje Yönetiminden sorumlu genel müdür yardımcısıydı. 14 yıllık yurt dışı kariyerinden sonra 2004 yılında Finansbank insan kaynaklarından sorumlu genel müdür yardımcısı olarak yurda dönüş yaptı. 2010 yılına kadar geçen süreç içinde Bayburtluoğlu, İnsan Kaynakları’nın yanında, Servis Mükemmelliği ve Süreç Yönetimi Departmanlarını da kurup yöneterek, banka şube sayısının 170’den 461’e; eleman sayısının da 4300’den 10,700’e yükseltilmesi ve bankanın büyümesi sürecinde etkin bir rol oynadı. 2010 yılında Finansbankta ki görevinden ayrılan Murat Bayburtluoğlu, Pragma Danışmanlığı kurup şirketlere danışmanlık vermeye başladı. 2012 yılında AvivaSA’nın insan kaynaklarından sorumlu genel müdür yardımcısı olarak profesyonel hayata geri dönen Bayburtluoğlu 3 yıllık profesyonel iş yaşamından sonra tekrar danışmanlığa geri döndü.

1962 doğumlu Bayburtluoğlu, Saint Joseph Fransız Erkek Lisesinden mezun olmuş ve ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde eğitim görmüştür.

Bayburtluoğlu, uzmanlık alanları olan Servis Mükemmelliği ve Süreç Yönetimi konularında çeşitli danışmanlık hizmetleri vermekte ve yönetici seviyesinde eğitim programları tasarlayıp sunmaktadır.

blank

Dr. Tamer Şıkoğlu

1984 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisyar Mühendisliğinden doktora derecesini aldıktan sonra Pfizer İlaç Şirketinde çalışmaya başlamıştır. 1988 yılında, Garanti Bankası Otomasyon Mdürlüğünde çalışmaya başlamış ve 1990 yılında, Garanti
Bankası Otomasyon ve Teknik Hizzmetler Müdürü olarak görev yapmıştır. 1995 yılında Toprakbak’a geçmiş ve Toprakbank’ta Bilgi Teknolojileri Bireysel
Bankacılık Uygulamları Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. Bu dönemlerde
Boğaziçi Üniversitesi, Programcılık Bölünde ve MIS bölümünde part time öğretim görevlisi olarak ders vermiştir. Toprakbank’ın 2002 yılında kapatılmasını takiben, Oyak Teknolojide Bireysel Bankacılık Yazılım Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır.
Sonraki yıllarda Ernst & Young’da, Banka Bilgi Teknologileri Denetimlerinden sorumlu Başdenetçi olarak çalışmış ve 2010 – 2018 yılları arasında Ray Sigorta A.Ş. de Bilgi Güvenliği Müdürü olarak çalışmıştır.

Saygılarımla,
Tamer Şıkoğlu

blank

Göksel Yurtaçan

Profesyonel iş hayatının başlangıcındaki 13 yıllık Adidas deneyiminden sonraki dönemde; Converse, Markafoni, Boyner/Aymarka (Network, Fabrika, Divarese), Alfemo, Lazzoni gibi çok değerli marka ve şirketlerde güçlü deneyimleri oldu.

Bununla birlikte Merchandising/Satınalma yaptığı dönemlerde sayısız marka ve şirketi tanıma-deneyimleme şansı oldu.

Son 5 yılını, ağırlıklı olarak Spor Giyim sektöründe Adidas ve Nike gibi markalarının Franchise ve Multibrand zincirlerinde Perakende Yönetimi alanına odaklanarak, Profesyonel Yönetici ve Serbest Danışman olarak geçirdi.

Toplamda 30 yıllık Satış (Perakende, Bayilik, Franchising), Pazarlama, E-Ticaret ve İş Geliştirme deneyimleri elde etti.

Marka ve Şirketlerle; oldukça fazla sayıda Dijitalleşme Projesi, Kurumsal Yapılanma Süreci ve Değişim-Dönüşüm Dönemleri, Eğitim Faaliyetleri içerisinde oldu ve bu dönemlerde çoğu zaman önemli sorumluluklar aldı.

Daha sonra; güçlü deneyim, bilgi-birikim ve yetkinlikleri ile Online-Offline Perakende/Mağazacılık alanlarında; Kurumsal Gelişim, Dijitalleşme, İş-Performans Geliştirme gibi faaliyetleri desteklemek için Perakende Atölyesi’ni kurdu.

Şu anda bir yandan Perakende Atölyesi ile faaliyetlerini devam ettirirken, diğer yanda aveainterim’de Satış, Perakende ve E-Ticaret alanlarından sorumlu danışman olarak görev yapmaktadır.

https://www.perakendeatolyesi.com/

blank

Elif Geçergil

Kompleks Satış Yönetimi, Üst Düzey Müşteri İlişkileri, Uluslararası takım çalışmaları/projeler, Kar Odaklı, Entegre Satış Pazarlama İletişimi, Ün Yönetimi, Lider İletişim, Kurumsal İletişim, Marka Stratejisi Geliştirme, Lojistik, Öngörü ve Üretim deneyimi, Kontrat yöneticiliği, Tedarik Zinciri Yönetimi alanlarında deneyime sahiptir.